Články, povídky, seminárky a další moje tvorba

Říjen 2013

Zakázané uvolnění (A Studio Rubín)

30. října 2013 v 11:10 | Lukáš Dubský |  Recenze

O hokeji, ženách a jedné nepovedené svatbě

Spojení Petr Kolečko - Daniel Špinar se osvědčilo u trojice kauz Salome, Médeia a Maryša. Zakázané uvolnění pak představuje výjimečně zábavný počin, který tuto spolupráci na půdě A Studia Rubín korunoval.

Svatba je tématem mnoha komedií, často různorodých žánrů. Zakázané uvolnění ale nahlíží na fenomén svatby z netypického úhlu. Celý příběh se odehrává v baru, kam byla nevěsta "unesena" svědkyní svého nastávajícího a to zrovna v době, kdy se koná semifinále mistrovství světa v hokeji.

Kdo bude točit pro Hollywood, kolik bylo pavouků v kase aneb Komu chybí rádiovka a koho doporučuje 9 z 10 mazlíčků...

25. října 2013 v 10:26 | Lukáš Dubský |  Publicistika
Vyšlo v Pardubickém deníku 24.10.2013

Předvolební kampaň vrcholí a voliči se právem děsí, že na ně upoutávky politických stran vykouknou i z konzervy s tuňákem. Všichni pochopitelně slibují, co všechno se za jejich vlády zlepší a jakým způsobem vyřeší současné problémy.
Některé strany dělají kampaň zábavně a vynalézavě, jiné se drží starých zaběhnutých vzorců předvolební agitace. Podívejme se ale na některá kandidující uskupení tak trochu nevážně...
A je to v pytli! (Východočeské divadlo Pardubice)

22. října 2013 v 12:46 | Lukáš Dubský |  Recenze
Vyšlo v Pardubickém deníku, 21.10.2013


Nová komedie představuje tři bratry v nesnázích

První premiérou Východočeského divadla Pardubice se stala britská situační komedie s názvem A je to v pytli! Jejími autory jsou známý komediograf Ray Cooney a jeho syn Michael, který je především filmovým scénáristou. Cooneyho hra se v pardubickém divadle objevila naposledy v roce 2002, kdy měli diváci možnost zhlédnout komedii Co se doma uvaří s Pavlem Trávníčkem v hlavní roli.Krakatit (Švandovo divadlo)

18. října 2013 v 23:03 | Lukáš Dubský |  Recenze

Když dochází šťáva
Karel Čapek je na českých jevištích poměrně oblíbeným autorem. V posledních letech se roztrhl pytel především s inscenacemi jeho dramatu Věc Makropulos, ale adaptace se dočkaly i některé prozaické texty či povídkové sbírky. Do psaní Krakatitu se Čapek pustil hned po dokončení Věci Makropulos, během psaní se však jeho zdravotní stav natolik zhoršil, že musel práci přerušit a odcestovat na několikaměsíční dovolenou do Itálie.