Články, povídky, seminárky a další moje tvorba

Prosinec 2012
Holky z kalendáře (Východočeské divadlo Pardubice)

17. prosince 2012 v 9:58 | Lukáš Dubský |  Recenze
Vyšlo v Pardubickém deníku, 17.12.2012


Holky z kalendáře jsou velkou šancí pro dámskou část souboru
Po klasických dílech, jakými byli Richard III. a Don Juan, se dramaturgický plán Východočeského divadla Pardubice obrátil do současnosti. Čtvrtou premiérou se tak stala britská komedie Tima Firtha Holky z kalendáře, jejíž divadelní adaptace oslovila divadelní domy v celé Evropě.

Pán z Prasečkova (Národní divadlo Praha)

15. prosince 2012 v 0:59 | Lukáš Dubský |  Recenze
Zveřejněno na serveru i-divadlo.cz


Není Pán z Prasečkova vlastně pozapomenut právem?
Režisérka Hana Burešová pokračuje v oprašování zapadlých textů a také ve zkoušení mantinelů současného činoherního divadla. Tentokrát se ovšem z domovské scény Divadla v Dlouhé přesunula o pár desítek metrů dál do Stavovského divadla. V centru jejího zájmu se nyní ocitl v České republice v podstatě nehraný Molièrův text Pán z Prasečkova. Ve své době byla tato hra uváděna v žánru komedie-balet a u dvora se setkala se značným ohlasem.„Pardubice jsou moje druhé rodné město,“ říká Paulová

13. prosince 2012 v 10:41 | Lukáš Dubský |  Pardubický deník
Pardubický deník, 12.12.2012

Pardubice Velkou hereckou posilu získalo do svého středu Východočeské divadlo. V připravované britské komedii Holky z kalendáře se totiž pardubickým divákům představí Jana Paulová (na snímku s Jiřím Kalužným).
Populární herečka náročné zkoušení spojila s relaxací v blízkých Léčebných lázních Bohdaneč. Na prkna Městského divadla se vrátí v sobotu 15. prosince, kdy se chystá premiéra Holek z kalendáře.