Články, povídky, seminárky a další moje tvorba

Září 2012Želary (Městská divadla pražská)

24. září 2012 v 12:31 | Lukáš Dubský |  Recenze
Příběh nepravděpodobné lásky v pohnuté době
Povídkový soubor Želary a novela Jozova Hanule se na přelomu tisíciletí staly jistým druhem literárního zjevení. Věrný obraz vesnice v období druhé světové války slavil až překvapivý úspěch. Do povědomí široké veřejnosti se pak vepsala také úspěšná filmová verze Ondřeje Trojana, která byla dokonce nominována na Oscara. Divadelní zpracování v Městských divadlech pražských si ze svého filmového předchůdce bere hodně, přesto jde částečně vlastní cestou.

Věc Makropulos (Národní divadlo Praha)

24. září 2012 v 12:30 | Lukáš Dubský |  Recenze
Čapek v estetizovaných obrazech
Věc Makropulos patří k Čapkovým nejhranějším textům, v podobě, v jaké ji pro pražské Národní divadlo připravil slavný americký umělec Robert Wilson se ale jen tak nevidí. Čapkova hra poskytla rámování režisérovu osobitému rukopisu, který je postaven na vysoce stylizovaných obrazech, které využívají nerealistické herectví, pozoruhodnou scénickou výpravu a světelný design.
Bořivoj Trejbal: „Práce u Emirates je snem každého, kdo se v letecké dopravě pohybuje“

13. září 2012 v 10:18 | Lukáš Dubský |  Publicistika
Vyšlo v Pardubickém deníku 10.9.2012

Pardubice Šéfuje české pobočce jedné z nejprestižnějších aerolinek na světě. Místo šéfa Emirates Airline mu nejspíš mnoho lidí z branže závidí. Přesto BOŘIVOJ TREJBAL působí skromně.
"Nemyslím si, že bych funkci získal, protože bych byl nejlepší na světě. Měl jsem i velké štěstí a byl jsem ve správný čas na správném místě," nechal se slyšet rodák z Pardubic.