Články, povídky, seminárky a další moje tvorba

Zpožděné autobusy již nebudou lidem komplikovat život

26. května 2008 v 22:23 | Lukáš Dubský |  Žurnalistika
PARDUBICE - Autobusy zpožděné někdy až o desítky minut, naštvaní a zmatení cestující - tak v posledních měsících občas vypadala situace na pardubickém autobusovém nádraží. Kvůli uzavírce mostu Pavla Wonky mělo mnoho linkových autobusů problémy s dodržováním jízdního řádu.

Komplikovaná situace by se měla vyřešit 4. prosince 2006, kdy bude most po rekonstrukci plně zprovozněn. Do té doby musí meziměstské autobusy jezdit přes Polabiny, kde zvláště v nákupní zóně u Hypernovy bývají obvyklé dopravní zácpy.
"Zpoždění příměstských autobusů nebývá nijak dramatické - většinou činí tak pět až deset minut. Problém je u dálkových autobusů, které především v dopravní špičce mívají až několik desítek minut zpoždění," uvedl student Dopravní fakulty ČVUT v Praze a odborník na autobusovou dopravu v Pardubickém kraji Ondřej Schwarzbach. "Problémy však může způsobovat rovněž částečné uzavření rychlodráhy z Hradce Králové," upozorňuje dále Schwarzbach.
Vyjádření společnosti Connex Východní Čechy největšího autobusového dopravce v kraji se nám získat nepodařilo. Lidé však vesměs nedodržování jízdního řádu chápou a za vzniklou situaci neviní dopravce ani řidiče autobusů.
Zpoždění některých autobusů však může cestujícím způsobit nemalé problémy. "Od té doby co je zavřený Wonkův most má zpoždění všechno, ale když cestujete každý den tak si zvyknete. Smůlu ovšem mají lidé, kterým kvůli zpoždění ujede nějaký přípoj,"uvedla Martina Ševčíková čekající na autobusovém nádraží na pravidelný odpolední spoj do Svitav.
Oprava mostu, kterou provádí akciová společnost Skanska DS, má být kompletně dokončena 4. prosince. Pardubický kraj, který je investorem opravy, vyjde rekonstrukce zhruba na 220 milionů korun.
Lukáš Dubský
Pozn.: Tato zpráva byla psána v listopadu roku 2006 jako úkol do kurzu Úvod do žurnalistiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama