Články, povídky, seminárky a další moje tvorba

Anketu o nejlepšího rozhodčího vyhrál Minář, nejlepší čároví jsou Bádal s Pouzarem

26. května 2008 v 22:49 | Lukáš Dubský |  Ostatní tvorba
Společně s webmasterem internetových stránek rozhodci.org Lukášem Peroutkou jsem letos organizoval první ročník ankety o nejlepšího hokejového rozhodčího. Oslovil jsem zástupce hokejových klubů, médií a další hokejové odborníky. Nakonec se ozvala asi polovina dotázaných.
Celkem velký ohlas měla anketa v médiích. Krátkou zprávu o vítězi ankety bylo možné najít na serverech Hokej.cz, iDnes.cz, na stránkách hokejových klubů Třince, Liberce, Pardubice a Litvínova, dále také v Hospodářských novinách a v Právu. Tiskovou zprávu od nás převzala ČTK, která připravila obsáhlejší článek. Ten byl zveřejněn na serverech iHned.cz, ČT24.cz, Týden.cz, Hokej Portal.sk a v dost bulvární podobě i na zpravodajském serveru televize Nova - TN.cz. Zajímavější však bylo umístění článku na teletextu České televize a v Lidových novinách.
Publicitu si užil i vítěz ankety Milan Minář, který byl ve čtvrtek 22.5.2008 hostem v pořadu ČT Dobré ráno.

V 1. ročníku soutěže o nejlepšího rozhodčího, kterou pořádala webová stránka rozhodci.org, zvítězil Milan Minář. Na dalších dvou medailových pozicích se umístili Vladimír Šindler a nováček letošní extraligové sezony Martin Fraňo.
Z čárových dvojic považovali hlasující za nejlepší Miloše Bádala a Romana Pouzara, za kterými následují čárové dvojice Barvíř - Blümel a Charvát - Kalivoda.
Tato anketa se snaží přinést pohled na rozhodčí z trochu jiného úhlu. Hlasování se zúčastnili zástupci extraligových klubů, zástupci médií a někteří další hokejoví odborníci. Přes veškerou snahu se nám bohužel nepodařilo získat vyjádření všech, které jsme s hlasováním oslovili.
Systém ankety je velice jednoduchý. Každý hlasující mohl vybrat a seřadit na prvních místech tři nejlepší hlavní rozhodčí a vybrat nejlepší čárovou dvojici. Někteří hlasující se na nás obrátili s žádostí, aby mohli vybrat více než jednu čárovou dvojici. Všem, kteří měli zájem jsme tedy umožnili hlasovat pro tři čárové dvojice.
U hlavních rozhodčích jsme zaznamenali velký rozptyl hlasů - alespoň jeden bod získalo hned dvanáct hlavních sudích. U čárových dvojic jasně dominovali rozhodčí, kteří obsadili medailové pozice.
Kompletní výsledky ankety o nejlepší rozhodčí sezony 2007/2008:
Hlavní rozhodčí:
1. Milan Minář 29 bodů
2. Vladimír Šindler 27 bodů
3. Martin Fraňo 15 bodů
4. Petr Bolina 6 bodů
5. - 6. René Hradil
Radek Husička 5 bodů
7. - 8. Martin Homola
Robin Šír 4 body
9. Antonín Jeřábek 3 body
10. František Rejthar 2 body
11.-12. Pavel Hodek
Roman Polák 1 bod
Čároví rozhodčí:
1. Miloš Bádal - Roman Pouzar 26 bodů
2. Stanislav Barvíř - Petr Blümel 18 bodů
3. Petr Charvát - František Kalivoda 15 bodů
4. Jaromír Bláha - Evžen Kostka 3 body
5. Vít Lederer - Rudolf Tošenovjan 1 bod
Přehled hlasování všech zúčastněných najdete na: http://rozhodci.org/view.php?id=20050801
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lukasd lukasd | E-mail | Web | 26. května 2008 v 22:57 | Reagovat

Hlasující v naší anketě vybrali za nejlepšího sudího Milana Mináře. Koho byste vybrali vy? Hlasujte v anketě!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama